​Yerel medya mensupları ile kahvaltıda buluştuk!

Kartal’da faaliyet gösteren Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları 40. yılında ilk günkü heyecanıyla eğitim faaliyetlerine devam ediyor.

Okulumuzun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şimşek ve Eğitim Kurumlarının Genel Müdürü Serhat Efe Demir’le birlikte okulda verdikleri bir kahvaltıyla Yerel Basınla bir araya geldi.

2

AHMET ŞİMŞEK: BİZİ YIPRATAMADILAR, DİMDİK AYAKTAYIZ

Ahmet Şimşek, Türkiye’de yaşanan krize ve pandemi döneminin getirdiği sıkıntılara rağmen, Atatürkçü bir kurum olarak eğitim faaliyetlerine devam ettiklerini ve Türk gençliğine hizmet için ilk günün heyecanıyla çalıştıklarına söyledi.

Ahmet Şimşek Eğitim kurumlarının kurucusu Ahmet Şimşek s şu ifadeleri kullandı; "Biz bunun üstesinden geldik. Pandemi'den evvel Türkiye’de ekonomik kriz vardı, Türkiye yanıyordu. Ekonomik kriz Ahmet Şimşek Koleji için değil, bütün ciddi kurumlar sıkıntı içine düştü. Sadece eğitim kurumları değil, sanayi kurumları, ticaret kurumları, üretim kurumları bu krizden etkilendi. Türkiye içinde herkes ekonomik krize girerse, bizimde ekonomik krize girmemiz mümkün demiyelim şarttır. Bizde ekonomik krize girdik. Fakat bugünde görüyorsunuz dimdik ayaktayız. Ekonomik krize giren bütün kurumlar, müesseseler gitti. Yüzde 90’sını satıldı, devr oldu, kapandı, iflas etti. Biz bunca dedikodulara, bunca yalan beyanlara, muhbirliklere, çıkarılan yalan haberlere göğüs gerdik bugünde gösteriyorki geçmişte basın mensuplarına haber verenler yalancıymış, iftiracıymış ve dalevericiymiş. Onları görürseniz bugün sorun ” Hani okul batmıştı, Hani kapanmıştı, Hani satılmıştı?”  Biz aykata duruyoruz neden? çünkü bizim temelimiz sağlam şunu arz edeyim ; Anadolu yakasında mülkü kendine ait olan, tapusu olan Ahmet Şimşek Kolejidir. Diğerlerinin hepsi kira, ortaklık, hissedarlık, kar paylılık ama bugün ayakta duran Ahmet Şimşek Kolejidir. Yoksa bu dedikolara hiç kimse dayanmazdı, tahmin ediyorum siz basın mensuplarıda takdir edersiniz. Ekonomik kriz devam etsin biz yine aykatayız. Ölene kadar… Bizim yolumuz Atatürk yoludur, Atatürkçülüktür ve muassır medeniyetler seviyesine ulaşmış ve o yolda yürümüş türk gençlerini yetiştirmektir. Bugüne kadar on binlerce kişiyi mezun ettik, yetiştirdik. Biz burada cüzi paralarla öğrencilere eğitim veriyoruz. Öğrencilerimizden yemek parası almayız, kitap parası almayız, kıyafet parası almayız. 24 tane sosyal faaliyetimiz var. Yüzme sporundan tutunda, müziğe, tiyatroya, jimnastiğe kadar 24 tane faaliyetimiz mevcut ve hiç birinden para almayız. Yüzme havuzunda 17 tane antrenör çalışıyor hepsinin ücretini biz ödüyoruz yüzlerce genç oralardan faydalanır ve yetişir. Bu bakımdan sizlerden isteğim etrafta konuşulan dedikodulara, fitne,fesata iftiralara inanmayın. Bu kasten yapılıyor. Bu kapıdan içeri giren görecekki burası demokratik ve Atatürk ilke ve inkılablarına bağlıdır. Bu okulu aşiretçiler, bilhassa FETÖ’cüler 10 defa satın almaya kalktı. Katiyen vermedim dedimki ; benim aşiretle,gericilikle hurafeyle işim yok! Burası aydın, münevver bir kurumdur ve öyle devam ediyor.”  

3

GENEL MÜDÜR SERHAT EFE DEMİR: ÇÜNKÜ TEMELİMİZ  SAĞLAM

Tüm Türkiye’nin cidi bir kriz yaşadığı dönemde ve Pandemi döneminde elbette bizim de sıkıntılarımız oldu. Ama bu kötü durumu atlattık ve dimdik ayaktayız. Dedikodulara ve yalan haberlere göğüs gerdik. Çünkü temelimiz sağlam. Mülkü kendine  ait  tek  eğitim  kurumuyuz.

Yeni eğitim yılında öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını düşünerek hazırlandık ve tüm kuralların uygulandığı bir ortam hazırladık.

Eğitim camiasının duayeni sayılan bir okuluz ve misyonumuz ve vizyonumuzun olmazsa olmazı olan Eğitimli, Modern, Aydın ve Atatürkçü gençler yetiştirmek için çıktığımız bu yolda bizi yolumuzdan alıkoyacak tüm engelleri ortadan kaldırdık ve 17 Ağustos pazartesi gününden itibaren Online sistem eğitimlerimize başlıyoruz….

4